Wydawnictwo Warstwy

Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy zostało powołane w 2014 roku i przez okres dwóch lat funkcjonowało w strukturach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Od stycznia 2016 roku jest częścią nowej miejskiej instytucji kultury – Wrocławskiego Domu Literatury.

Jesteśmy z Wrocławia… i szczególnie ważna jest dla nas promocja wrocławskiej literatury i sztuki, ochrona spuścizny artystów związanych z miastem, współpraca z instytucjami kultury. Nie ograniczamy się jednak tylko do działań lokalnych, jesteśmy wydawnictwem ogólnopolskim.

W naszej działalności edytorskiej zwracamy szczególną uwagę na rzeczy niszowe, eksperymentalne, pogranicza literatury i innych sztuk, archiwa zapomnianych twórców, przekłady i wznowienia. Ważnym elementem naszych działań jest dziedzictwo polskiej szkoły ilustracji. Istotna jest dla nas zarówno wartość merytoryczna publikacji, jak i ich wyjątkowa szata graficzna.

Wydawnictwa drukowane łączymy z materiałami multimedialnymi. Książka nie jest dla nas produktem finalnym, ale punktem wyjścia do realizacji kolejnych projektów z zakresu upowszechniania kultury – organizacji wystaw, spotkań autorskich oraz innych wydarzeń i działań lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Współpracujemy także z Europejską Stolicą Kultury 2016 i Światową Stolicą Książki 2016.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem