26.WTDK - program

events,edit,70 (Obraz GIF, 3 × 3 pikseli)
 

Czwartek, 30 listopada 2017

 

13.00-14.00 Fantastyczne zabawy z historią. Spotkanie z Krzysztofem Piskorskim (Sala Niebieska)
Od historii alternatywnych po steampunk i new weird – nagradzany pisarz Krzysztof Piskorski opowie o tym, na jak wiele sposobów twórcy fantastyki potrafią wykorzystywać prawdziwą historię. Zapraszają organizatorzy Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla.

13.00-14.00 Między nami detektywami – warsztaty literackie z Agnieszką Urbańską poświęcone specyfice powieści detektywistycznej (Sala Czerwona)
Londyn miał genialnego detektywa – Sherlocka Holmesa. Dolny Śląsk ma Wandzię Węszynos: bystrą, spostrzegawczą, dociekliwą. Spotkaj się z nią i zobacz, ile tajemnic skrywa miejsce, w którym mieszkasz. Zajęcia poprowadzi autorka książek o przygodach Wandzi Węszynos, Agnieszka Urbańska. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat. Zgłoszenia: agnesz70@poczta.onet.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

13.00-14.00 Filipek i rysowanie – spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner-Kołat (Sala Zielona)
Z pomocą tworzonych na żywo rysunków autorka przedstawi krótką historię drogi, jaką musi przebyć książka, zanim trafi do ilustratora, a następnie zostanie wydana. Opowie, jak dobrać do tekstu technikę malowania lub rysowania oraz co zrobić, kiedy natchnienie dopadnie w pociągu lub autobusie.
Spotkanie dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Zgłoszenia: a.rozanek@wyd-literatura.com.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zaprasza Wydawnictwo Literatura. Brak wolnych miejsc!

14.00-15.00 Jak powstaje książka? – warsztaty dla dzieci z Moniką Karmazą (Sala Niebieska)
O idei, słowie i ilustracji…, o wyklejce, oklejce i kapitałce…, o magii tworzenia tytułu… i o czarach w drukarni… Innymi słowy, jaką drogę trzeba przejść od pomysłu do książki fizycznie istniejącej w domowej biblioteczce.
Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 5+. Zgłoszenia: monika.karmaza@wydawnictwo-tadam.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zaprasza Wydawnictwo Tadam.

14.00-15.00 Powrót Sowy – innowacyjna powieść kryminalna. Literatura w połączeniu z nowymi technologiami (Sala Czerwona)
Małe senne miasteczko na Dolnym Śląsku staje się centrum wydarzeń łączących przeszłość z przyszłością. O tym, jak zainteresować czytelników nieopowiedzianymi historiami Ziem Odzyskanych oraz o ciekawostkach związanych z innowacyjnym selfpublishingiem opowie Maciej Zarański, autor Powrotu Sowy. Zaprasza Wydawnictwo Fundacji Klub Innowatora. 

15.00-16.00 Nie tylko Monopol, czyli o twórczości śląskiego architekta Karla Grossera i wrocławskim środowisku architektonicznym przełomu XIX i XX (Sala Czerwona)
Wykład Marty Ostrowskiej-Bies, autorki książki Karl Grosser (1850–1918) – śląski architekt epoki późnego historyzmu. Na spotkanie zaprasza Oficyna Wydawnicza Atut.

15.00-16.00 Spotkanie promocyjne książki Wacław Szpakowski (1883-1973) (Sala Niebieska)

Promocja monografii Wacława Szpakowskiego – jednego z pionierów sztuki abstrakcyjnej na początku XX wieku – z udziałem Moniki Aleksandrowicz, Anny Szpakowskiej-Kujawskiej, córki artysty, a także jego wnuka, Łukasza Kujawskiego. Zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

16:00-17:00 Audiobook na żywo – publiczne czytanie opowiadań Philipa K. Dicka
Wrocławscy aktorzy przeniosą nas w świat fantastyki. Usłyszymy następujące teksty: Kolonia, Człowiekiem jest, Wiara naszych ojców i Elektryczna mrówka. Czytają: Agata Skowrońska i Dariusz Bereski. Zbiór Opowiadania najlepsze wydał Dom Wydawniczy Rebis.

16:00-17:00 Jestem echo – wokół nowej książki Waldemara Okonia (Sala Niebieska)
Spektakl poetycki w reżyserii Moniki Reks oraz rozmowa z autorem książki Jestem jak echo (rok 1983) moderowana przez Justynę Bajdę. Na spotkanie zaprasza Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy.

16:00-17:00 Forum artystyczno-literackie Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu (Sala Czerwona)
To wyjątkowe spotkanie będzie okazją, aby zapoznać się z bogatą działalnością OKiS-u w zakresie publikacji literackich (książki m.in. Janusza Jaroszewskiego, Jerzego Pluty, Henryka Wańka), prestiżowych i posiadających bogatą tradycję czasopism (jak „Odra” czy „Format Literacki”), a także najnowszych wydawnictw towarzyszących wydarzeniom artystycznym. W spotkaniu wezmą udział: dr Andrzej Saj, Andrzej Więckowski, dr Agata Szuba, Manfred Bator.

16:00-17:00 Wyobraźnia i rygor. Polska sztuka współczesna ze zbiorów Grażyny i Jacka Łozowskich (Sala Zielona)
O wyobraźni i rygorze w sztuce współczesnej, o kolekcjonerstwie i miłości do sztuki opowie wrocławski kolekcjoner, Jacek Łozowski. W katalogu zaprezentowanych zostało prawie 160 prac wybitnych polskich artystów, których znaczna większość przedstawiona została publiczności po raz pierwszy na wystawie we wrocławskim Pałacu Królewskim. Zaprasza Muzeum Miejskie Wrocławia.

17:00-18:00 Spotkanie wokół książki Andreasa P. Rotaba Monte Silentii (Sala Zielona)
W spotkaniu o powieści-eksperymencie, będącej zapisem podróży po sens życia, wezmą udział: Janusz Jaroszewski, Iza Jóźwik, Waldemar Okoń, Karol Maliszewski, Ewa Sonnenberg, Andrzej Saj i Andrzej Więckowski. Zaprasza Oficyna Wydawnicza Atut.


  • Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

    Rozumiem