27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek - program (czwartek)

events,edit,375 (Obraz )
 

Czwartek, 29 listopada

 

  12.00–13.00 | Sala Czerwona | Warsztaty przyrodniczo-artystyczne wokół książki Zuzanny Malinowskiej Ale drzewa!
  Podczas warsztatów dzieci przyjrzą się różnym gatunkom drzew, zabawią się w ich rozpoznawanie oraz zaprojektują własny ogród. Zajęcia poprowadzi Monika Kłos. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6–10 lat. Zgłoszenia: wytwornia@wytwornia.com. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zaprasza Wydawnictwo Wytwórnia.

  12.00–14.00 | Sala Zielona | Technologie i zakres możliwości produkcji opraw książkowych po druku cyfrowym
  Prezentację na temat obróbki introligatorskiej produkcji dziełowej po druku cyfrowym poprowadzi dr Piotr Skarbek-Kozietulski z firmy Müller Martini. O pięćdziesięciu latach szkolnictwa poligraficznego we Wrocławiu opowie Lidia Grubiak z Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu. Spotkanie poprowadzi prezes Oddziału Sekcji Poligrafów SIMP we Wrocławiu, Jerzy Okupnik.

  13.00–14.00 | Sala Niebieska | Podróże z książką Bez przesady
  Urszula Trzeciak, autorka książki Bez przesady, poprowadzi poetycko-geograficzne warsztaty wokół wiersza Podróże, podczas których dzieci będą mogły oddać się twórczym zabawom z mapami świata oraz wędrówce po krainach, wzorach i dźwiękach. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6–11 lat. Zgłoszenia: wdl@domliteratury.wroc.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zaprasza Wydawnictwo Polinejka.

  13.00–14.30 | Sala Czerwona | Chcę być kimś! – osiąganie życiowego sukcesu. Spotkanie o sukcesie dla maturzystów i młodzieży licealnej
  Jak zostać panem czasu i mieć go na wszystko… co ważne? Czy na pewno 30% to poziom sukcesu? Jak Alicja w Krainie Czarów może pomóc odnieść sukces? Jak szarlotka może pomóc zdać Ci maturę? Na te i inne pytania odpowie Michał Zawadka, autor bestselerowej serii dla nastolatków z zakresu rozwoju osobistego i społecznego Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone. Zgłoszenia: biuro@mindanddream.pl. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zaprasza Wydawnictwo Mind&Dream.

  14.00–18.00 | Stoisko nr 40 | Premiera thrillera medycznego Krzysztofa Koziołka Nie pozwól mi umrzeć, w którym autor kolejny raz wyprzedził rzeczywistość, na stoisku Manufaktury Tekstów.

  15.00–16.00 |Sala Zielona | Obcy – motywy literackie i filmowe
  Wielokrotnie nagradzany tłumacz Piotr W. Cholewa opowie o Obcych. Zajmują oni kluczowe miejsce w literaturze fantastycznej i występują we wszelkich możliwych rolach: wrogów słabszych albo silniejszych niż ludzie, przyjaciół, nauczycieli, podwładnych, sojuszników i istot całkiem obojętnych. Mogą nawet nie istnieć, a fabuła budowana jest wokół pozostałości po nich. Prelekcja będzie próbą klasyfikacji motywów literackich i filmowych dotykających tej tematyki. Zapraszają organizatorzy Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla.

  15.00–16.00 | Sala Niebieska | Wychowanie do wartości – współczesna literatura polska dla dzieci i młodzieży
  Seminarium dla bibliotekarzy dotyczące współczesnej literatury polskiej dla dzieci i młodzieży poprowadzi Wiesława Jędrzejczyk, redaktor naczelna Wydawnictwa Literatura. Wstęp wolny. Zaprasza Wydawnictwo Literatura.

  16.00–17.00 | Sala Zielona | Obraz epidemii w tekstach literackich
  Dr Edyta I. Rudolf przedstawi obraz medycyny, a konkretnie epidemiologii chorób zakaźnych, w literaturze popularnej. Zdobycze medycyny i problemy epidemiologiczne ukazane w świetle wywodów naukowych w niewielkim zakresie wpływają na zachowania i poglądy odbiorców. Natomiast teksty literackie i wyrastające z nich dzieła filmowe, telewizyjne czy gry budują światopogląd medyczny, uczą zachowań w czasie zagrożenia i zachowują kulturową pamięć dawnych plag. Zapraszają organizatorzy Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla.

  16.00–17.00 | Sala Czerwona | Wojciech Kondusza o książce Tajemnice Garnizonów Radzieckich w Polsce
  Autor książki opowie o życiu codziennym garnizonów radzieckich w Polsce, odkryje pilnie strzeżone przez pół wieku tajemnice, które skrywane były za szczelnymi murami wojskowych miasteczek, a także postara się pokazać, jak formował się „nowy typ człowieka” – homo sovieticus. Spotkanie poprowadzi Wojciech Morawiec. Zaprasza Wydawnictwo Edytor.

  17.00–18.00 | Sala Niebieska | Forum artystyczno-literackie Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu
  Podczas spotkania będzie można zapoznać się z bogatą działalnością edytorską OKiS-u w zakresie publikacji literackich, jak i z tradycją czasopism wydawanych przez Ośrodek, tj. z „Odrą” czy reaktywowanym we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu „Formatem Literackim”, będącym dodatkiem literackim do Pisma Artystycznego „Format”. Wśród najnowszych wydawnictw, m.in.: Fragmenty Gruzji, MADE IN PHOTO i katalog towarzyszący najnowszej wystawie Zbigniewa Treppy. W prezentacji udział wezmą: dr Andrzej Saj, dr Agata Szuba, Manfred Bator, Iza Jóźwik. Zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

  17.00–18.00 | Sala Zielona | Spotkanie z Piotrem Załuskim, autorem wspomnień U siebie... Moja wolna Europa
  W drugim tomie wspomnień Piotr Załuski opisuje przede wszystkim swoją pracę dla Radia Wolna Europa w Monachium. Osobiste losy rodziny autora stanowią pretekst do wspominania przygód zawodowych, opisów sytuacji wewnątrz tej niezwyczajnej rozgłośni i licznych spotkań ze sławnymi ludźmi. Sporo miejsca poświęca także swojej pracy dla polskiej telewizji zaraz po 1990 roku. Spotkanie poprowadzi Tomasz Orlicz. Zaprasza Oficyna Wydawnicza Atut.

  18.00–19.00 | Sala Niebieska | Przez żołądek do serca! Spotkanie z Katarzyną Gubałą
  Czy węgierska kuchnia jest zawsze ostra? Gdzie jechać na Węgry z rodziną? Które termy są najlepsze? Jakie restauracje warto odwiedzić? Które zabytki bratanków można zobaczyć poza sezonem? Na te i wiele innych pytań postara się odpowiedzieć Katarzyna Gubała, autorka książek miłosnych z węgierskim akcentem oraz kulinarnych m.in. Wege w kwadrans. Rozmowę poprowadzi Paweł J. Sochacki, redaktor magazynu „Ekostyle”. Zaprasza Wydawnictwo Czarna Owca.

  18.00–19.00 | Sala Czerwona | Zbigniew K. Marzec i Pełny potencjał odkodowanego umysłu
  Autor opowie o swojej najnowszej książce i jak sprawić, by mieć życie pełne osiągnięć, przemienić niemoc w siłę, usunąć chorobę oraz poczuć się dobrze z samym sobą. Zaprasza Wydawnictwo Purana.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem