8. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY – Program

8. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY
26-28 maja 2017, Przejście Garncarskie i Przejście Żelaźnicze (Rynek)

Program: piątek, 26 maja | sobota, 27 maja | niedziela, 28 maja | Sala zabaw


Godziny otwarcia:

26 maja (piątek) 11.00–18.00
27 maja (sobota) 10.00–19.00
28 maja (niedziela) 10.00–18.00

Miejsce: Przejście Garncarskie i Przejście Żelaźnicze, Wrocław

Wstęp wolny

 

27 maja, sobota

11:00–12:00 Spektakl Fryderyk i Mole
Interaktywne przedstawienie teatralne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wesoła historia Fryderyka, który nie bardzo lubił czytać. Chłopiec w dziwny sposób trafia na półkę z książkami, zaprzyjaźnia się z nietypowymi stworzeniami, odkrywa magię literatury i postanawia zmienić nieco swoje upodobania. Zaprasza: Teatrakcja, miejsce: Klub Proza (Przejście Garncarskie 2), wstęp wolny.
Reżyseria: Agata Skowrońska-Kartvelishvili
Scenariusz: Błażej Michalski
Występują: Agata Kaczmarek, Arkadiusz Cyran, Marek Korzeniowski, Michał Szwed, Filip Zaszewski
Produkcja: Fundacja ArtTrakcja

12:00–13:30 Czas na żart! Wielkoformatowe zabawy dla dzieci na podstawie książki Wiersze dla dzieci Stanisława Grochowiaka z ilustracjami Gosi Herby
O co sprzeczają się pomarańcze? Czy motyle chodzą na szczudłach? Jak szybko biega słońce? I czy konie mogą mieć skrzydła? Wydawnictwo Warstwy oraz Tekturowo / Katarzyna Bury zapraszają na wielkoformatowe zabawy. Zainspirowani Wierszami dla dzieci Stanisława Grochowiaka oraz ilustracjami Gosi Herby skonstruujemy ogromne przestrzenne portrety. Jeśli macie poczucie humoru i lubicie żarty, a wiosna kojarzy Wam się nie tylko z zielonym – dołączcie! Spotkanie adresowane do dzieci w wieku 5–10 lat (do zabawy zapraszamy również opiekunów). Miejsce: Klub Proza (Przejście Garncarskie 2), wstęp wolny.

Obowiązują zapisy: tekturowo@gmail.com

11:00–12:00 Warsztaty indyjskiej sztuki walki kalarippajattu – prowadzi Justyna Rodzińska-Nair
Kalarippajattu to sztuka walki pochodząca z południowych Indii, uznawana za jedną z najstarszych na świecie. Tradycyjnie praktykę zaczyna się w wieku 7 lat. Wszechstronnie rozwijające treningi obejmują ćwiczenia rozciągające i wzmacniające, naukę sekwencji ruchowych, a także – dla zaawansowanych – walki wręcz i z użyciem broni drewnianej i metalowej. Trening fizyczny dopełnia system leczniczy blisko związany z naturalną medycyną indyjską, ajurwedą. Elementy kalarippajattu od wieków wykorzystywane są także w treningu tancerzy i aktorów, np. kathakali. Podczas zajęć dzieci poznają proste ćwiczenia, podstawowe pozycje (w tym pozycje zwierząt takich jak słoń, lew czy ryba) i elementy układów ruchowych. Trening korzystnie wpływa na kształtowanie się prawidłowej, harmonijnej postawy ciała i nabywanie zdrowych nawyków, rozwija zwinność, skoczność, koordynację ruchową i koncentrację. Zajęcia uczą wytrwałości i przynoszą wiele radości i satysfakcji. Trening przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6–10 lat. Miejsce: Sala Kinowa Instytutu im. Jerzego Grotowskiego (Rynek-Ratusz 27), wstęp wolny.
Obowiązują zapisy: studio@studiokalari.art.pl

12:00 Warsztaty filozoficzne „Filozofia zwierząt” – prowadzi Kamila Dolata, absolwentka filozofii i filologii francuskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu. Miłośniczka alternatywnych form edukacji oraz filozofii wyobraźni, nieustannie zafascynowana geniuszem małych ludzi. Narzędziem warsztatów „Obrazy filozofii” są słowo i obraz, dialog i dyskusja. Warsztaty filozoficzne dla dzieci mają wypełnić lukę widoczną w edukacji. Dzieci, co niejednokrotnie podkreślają wybitni filozofowie, mają naturalną skłonność do zadawania pytań o charakterze filozoficznym, jak również krytycznym. Potencjał filozoficzny dziecka – jego zdziwienie światem, wątpienie, zapytywanie, zdumienie, konfuzja – nie może być ani marginalizowany, ani – tym bardziej – zaprzepaszczony. Warsztaty filozoficzne dla dzieci mają odpowiadać na powyższe potrzeby, jak również modelować, stymulować i twórczo rozwijać filozoficzne myślenie i obrazowanie świata. Miejsce: Księgarnia Tajne komplety (Przejście Garncarskie 2), wstęp wolny.

13.00 Spotkanie z Kamilą i Łukaszem Loskot, autorami fantastycznego bestiariusza Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów. Podczas wspólnej zabawy uczestnicy posłuchają o słowiańskiej mitologii, będą rysować, rozwiązywać zagadki i zdobywać nagrody (książki z autografami). Zaprasza Wydawnictwo OVO. Sala Kinowa Instytutu im. J. Grotowskiego (Rynek-Ratusz 27).

13:30 Gosia Herba, historyczka sztuki i ilustratorka, podpisuje książkę Wiersze dla dzieci Stanisława Grochowiaka. Stoisko Wydawnictwa Warstwy.

Artystka współpracuje z magazynami i wydawnictwami z całego świata. Lubi rysować komiksy oraz ilustrować książki dla dzieci. Gosia Herba jest współautorką komiksu Fertility (2014) i książki dla dzieci Słoń na księżycu (2016). Mieszka we Wrocławiu.

16.00 Stefan Skąpski – autor ponad 60 wierszy zawartych w tomach Niezwykłe przygody ze świata przyrody oraz Król niedźwiedzi i inne zwierzęta, podpisuje swoje książki. Stoisko Wydawnictwa Warstwy.

Od piątku do niedzieli w godzinach trwania targów: „Pierwsza pomoc” – szkolenie PCK dla dzieci, zajęcia dla grup zorganizowanych.
Obowiązują zapisy: wdl@domlitartury.wroc.pl

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem