Nagroda Edytorska Pióro Fredry

Pióro Fredry, pierwsza w kraju i jedna z najważniejszych ogólnopolskich nagród edytorskich dla wydawców, ma na celu wskazanie i uhonorowanie najlepszych pod względem edytorskim (graficznym, typograficznym i artystycznym) książek, jakie ukazały się na polskim rynku w mijającym roku. Nagroda ta towarzyszy Wrocławskim Targom Dobrych Książek od początku istnienia imprezy.

Nagrodami są: statuetka autorstwa wrocławskiej artystki Agnieszki Leśniak-Banasiak, a także – od 2019 roku – kwota 20 000 zł, którą wydawca musi w całości przeznaczyć na wydanie kolejnej książki. Dzięki temu Nagroda wspiera i promuje dbałość o walory edytorskie jako kluczowy element działalności wydawniczej.

Wydawcy mogą zgłaszać książki do Nagrody w terminie do 31 października 2019. Lista tytułów nominowanych zostanie ogłoszona 15 listopada, a laureatów poznamy podczas inauguracji 28 Wrocławskich Targów Dobrych Książek 5 grudnia 2019.

Od 2019 roku do Nagrody zgłaszać można wyłącznie książki przeznaczone dla dorosłych czytelników. Książki dla dzieci zgłaszać można do Nagrody Edytorskiej Dobre Strony, która również zostanie wręczona podczas 28. WTDK.

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji Nagrody dostępne są tutaj.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem