Nagroda Edytorska Pióro Fredry


Pióro Fredry, pierwsza w kraju i jedna z najważniejszych ogólnopolskich nagród edytorskich dla wydawców, ma na celu wskazanie i uhonorowanie najlepszych pod względem edytorskim (graficznym, typograficznym i artystycznym) książek, jakie ukazały się na polskim rynku w mijającym roku. Nagroda ta towarzyszy Wrocławskim Targom Dobrych Książek od początku istnienia imprezy.

Nagrodami są: statuetka autorstwa wrocławskiej artystki Agnieszki Leśniak-Banasiak, a także – od 2019 roku – kwota 20 000 zł, którą wydawca musi w całości przeznaczyć na wydanie kolejnej książki. Dzięki temu Nagroda wspiera i promuje dbałość o walory edytorskie jako kluczowy element działalności wydawniczej.

Wydawcy mogą zgłaszać książki do Nagrody w terminie do 30 października 2020. Lista tytułów nominowanych zostanie ogłoszona 19 listopada, a laureatów poznamy 3 grudnia 2020.

Od 2019 roku do Nagrody zgłaszać można wyłącznie książki przeznaczone dla dorosłych czytelników. Książki dla dzieci zgłaszać można do Nagrody Edytorskiej Dobre Strony.


Laureaci nagrody

 

Edycja 2020

Dokumenty:


Zgłoszenie do Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry 2020 | Regulamin Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry 2020


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem