Konkurs na opowiadanie Popisz się

Wrocławski Dom Literatury zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie na opowiadanie „Popisz się”, którego celem jest promocja czytelnictwa i kreatywnego pisania wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do uczniów w trzech grupach wiekowych: 7–10 lat, 11–14 lat i 15–18 lat. Do konkursu można zgłaszać opowiadania, a także bajki, baśnie i inne krótkie formy tekstowe, które nie przekraczają limitu 6 tysięcy znaków (ze spacjami). Każda osoba może przesłać tylko jedną pracę, niepublikowaną nigdzie wcześniej i niezgłoszoną w żadnym innym konkursie. Zgłoszenia wraz z tekstami należy przesłać na adres: konkurs@domliteratury.wroc.pl(w tytule: Konkurs na opowiadanie 2019) do 8 listopada 2019.

Regulamin Konkursu dostępny jest poniżej.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25 listopada 2019 na stronie internetowej www.domliteratury.wroc.pl, a laureaci zostaną powiadomieni o wynikach mailowo lub telefonicznie. Nagrodami w konkursie są książki oraz publikacja zwycięskich prac w antologii, która będzie miała swoją premierę podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek w 2020 roku. Wręczenie nagród odbędzie w dniach 5–8 grudnia 2019 w Hali Stulecia podczas 28. Wrocławskich Targów Dobrych Książek.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem