Konkurs Proza nieobca

Uwaga wszystkie osoby piszące! Z dniem 3 września wystartował ogólnopolski konkurs na powieść bądź zbiór opowiadań. Organizatorami konkursu są Wrocławski Dom Literatury i Wydawnictwo Warstwy. Główną nagrodą w konkursie jest publikacja książki w serii Proza nieobca Wydawnictwa Warstwy.

Konkurs skierowany jest do wszystkich autorek i autorów prozy, zarówno tych debiutujących, jak i pisarek bądź pisarzy, którzy mają już w swoim dorobku publikacje książkowe. Nie narzucamy tematyki, nie stawiamy ograniczeń gatunkowych. Przygotowaliśmy za to kilka wytycznych:

  •  czekamy na powieści bądź zbiory opowiadań
  • nadsyłane teksty powinny być utworami premierowymi (dopuszczamy wcześniejszą publikację fragmentów)
  • interesuje nas literatura współczesna
  • akcja powieści bądź opowiadań musi być powiązana z Wrocławiem

 

Na powieści i zbiory opowiadań czekamy do 31 stycznia 2019 roku. Prosimy wysyłać teksty na adres mailowy: konkurs@wydawnictwowarstwy.pl

 

Laureatkę bądź laureata wskazanych przez Jury ogłosimy do końca maja 2019 roku. 

 

W skład Jury konkursowego wchodzą:

  • Urszula Glensk – krytyczka literacka i historyczka literatury, prof. w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Publicystka m.in. „Nowych Książek”
  • Irek Grin – menadżer kultury, organizator i pomysłodawca festiwali literackich, kurator programu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz koordynator Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. Dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury
  • Paweł Mackiewicz – krytyk literacki i historyk literatury, dr hab. w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Publicysta m.in. „Odry”
  • Justyna Sobolewska – dziennikarka, krytyczka literacka, jurorka wielu prestiżowych nagród literackich, w tym Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Pracowała w działach kulturalnych „Przekroju” i „Dziennika”. Obecne jest dziennikarką „Polityki”. Stale współpracuje z TVP Kultura
  • Agnieszka Wolny-Hamkało – poetka i prozaiczka, krytyczka literacka oraz kuratorka programu literackiego Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Felietonistka „Gazety Wyborczej” i „Przeglądu”.

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy, który należy dołączyć do nadsyłanego tekstu  znaleźć można poniżej.

Regulamin     Formularz

Konkurs patronatem medialnym objęły: "Pismo. Magazyn opinii" oraz "Książki. Magazyn do czytania".

 

O serii Proza nieobca:

Proza nieobca to nowa seria prozatorska wydawnictwa Warstwy, którą otwiera powieść Tak blisko Wiesława Waszkiewicza (wrzesień 2018). W skład serii będą wchodzić książki polskie oraz zagraniczne (w październiku 2018 premiera Sagi lwowskiej ukraińskiego pisarza Petro Jacenki), zarówno debiuty, jak i dzieła autorstwa uznanych pisarek i pisarzy. Stawiamy na literaturę nieszablonową, dynamiczną i nowoczesną. Chcemy, by wydawane w serii pozycje dotykały spraw istotnych i aktualnych, mówiły o współczesnej Polsce, Europie i świecie. By były czytelnikom nieobce.


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem