Literackie rezydencje artystyczne

W 2018 roku Wrocławski Dom Literatury zrealizował  trzy miesięczne pobyty rezydencyjne w Klasztorze w Broumowie, we wrześniu, październiku i listopadzie. Zapraszamy do udziału w naborze na miesięczne pobyty rezydencyjne w Klasztorze w Broumowie, realizowane we wrześniu, październiku i listopadzie 2018 r.


Projekt literackich rezydencji artystycznych to efekt współpracy z partnerami z Czech – Czeskim Centrum Literackim przy Bibliotece Ziemi Morawskiej oraz Centrum Kulturalnym i Edukacyjnym Klasztoru Broumov. Projekt ten był drugim etapem działań zapoczątkowanych przez podobny projekt czesko-niemiecki, który odbył się od kwietnia do czerwca 2018. Na rezydencje polsko-czeskie złożyły się trzy miesięczne sesje: we wrześniu, październiku i listopadzie 2018, podczas których jeden autor z Czech i jeden autor z Polski przebywali w Domku Literackim zlokalizowanym w ogrodach Klasztoru Broumov. Czeskich rezydentów rekrutowało Czeskie Centrum Literackie, polskich – WDL.
Na ogłoszony w czerwcu 2018 nabór dla pisarzy uprawiających wszystkie gatunki literackie, ilustratorów książek, autorów książek artystycznych i komiksów, a także polsko-czeskich duetów twórczych odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Ostatecznie na pobyty rezydencyjne w Broumovie pojechali: mieszkająca w Krakowie poetka i prozaiczka Joanna Lech (wrzesień), wrocławski autor książek reporterskich Jędrzej Morawiecki (październik) oraz wrocławski poeta i prozaik Tomasz Majeran (listopad). Rezydenci pracowali nas zaprezentowanymi w trakcie naboru projektami oraz stworzyli krótkie teksty na temat przewodni rezydencji „Przed granicą, poza granicą”. Brali też udział w spotkaniach autorskich organizowanych dla mieszkańców Broumova i okolic.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem