Literackie rezydencje artystyczne

Zapraszamy do udziału w naborze na miesięczne pobyty rezydencyjne w Klasztorze w Broumowie, realizowane we wrześniu, październiku i listopadzie 2018 r.

Projekt rezydencji literackich w Klasztorze w Broumovie to efekt współpracy polsko-czeskiej. Jest to drugi etap działań zapoczątkowanych przez podobny projekt czesko-niemiecki, który realizowany jest od kwietnia do czerwca 2018. Dzięki tym działaniom niewielkie zabytkowe miasteczko Broumov, położone w Sudetach, na powrót staje się miejscem spotkania kultur Czech, Polski i Niemiec.

Rezydencje polsko-czeskie będą realizowane od września do listopada 2018. Podczas trzech sesji, z których każda trwać będzie miesiąc, jeden autor z Czech i jeden autor z Polski będą przebywać w Domu Literackim zlokalizowanym w ogrodach Klasztoru Broumov. Zgłoszenia przyjmowane są od pisarzy uprawiających wszystkie gatunki literackie, ilustratorów książek, autorów książek artystycznych i komiksów, a także polsko-czeskich duetów twórczych. Czeskich rezydentów rekrutuje Czeskie Centrum Literackie przy Bibliotece Ziemi Morawskiej, natomiast polskich – Wrocławski Dom Literatury. Pobyt w Klasztorze jest współfinansowany przez Centrum Kulturalne i Edukacyjne Klasztoru Broumov, które zapewnia rezydentom także wsparcie logistyczne.

Terminy rezydencji: wrzesień 2018,  październik 2018, listopad 2018

Warunki:

- dojazd na własny koszt

- zakwaterowanie w pokojach gościnnych w Domu Literackim na terenie Klasztoru Broumov. Jest to niezależny budynek w ogrodach klasztoru, w którym znajdują się dwa przestronne pokoje dla rezydentów i część wspólna (kuchnia, łazienka). Rezydenci otrzymają do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię, pralkę, a także dostęp do wifi.

- jednorazowe stypendium w wysokości 2900 zł brutto.

Wymagania:

- udział w jednym spotkaniu organizowanym przez Klasztor Broumov w ramach cyklu „kawiarnia rezydentów” w klasztornej kawiarni i publiczna prezentacja swojej pracy, a także ewentualnie w innych spotkaniach wokół tematu rezydencji organizowanych przez Wrocławski Dom Literatury i innych partnerów projektu

- nawiązanie w trakcie rezydencji do jej tematu przewodniego, tj. „Przed granicą, ponad granicą” na jeden z dwóch sposobów: bądź włączenie go w projekt główny, który rezydent będzie realizował w trakcie rezydencji, bądź też stworzenie krótkiego tekstu (opowiadanie, felieton, esej, komiks) na ten temat.

Dokumenty niezbędne do złożenia wniosku:

- wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej (do wypełnienia indywidualnie lub wspólnie w przypadku duetów twórczych)

- CV

- bibliografia lub próbka dzieł (objętość do 20 stron znormalizowanych/20 ilustracji)

Termin składania wniosków: 15 lipca 2018

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt pod adresem wdl@domliteratury.wroc.pl, lub telefonicznie pod numerem: 71 364 69 71

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem