Rozmowa wideo z Olgą Tokarczuk

W niedzielę 6 września na kanałach Wrocławskiego Domu Literatury oraz Wrocławia Miasta Literatury UNESCO opublikowaliśmy wyjątkowy materiał. Po długim okresie medialnego milczenia Olga Tokarczuk zgodziła się wziąć udział w rozmowie wideo. To pierwszy od wielu miesięcy tak obszerny wywiad noblistki.

Trzy miesiące temu, zaraz po rozluźnieniu obostrzeń epidemicznych, Irek Grin rozpoczął nagrania rozmów z polskimi pisarkami i pisarzami. Jako pierwszą – co zrozumiałe – zaprosił do naszego klubu Proza Olgę Tokarczuk. Noblistka – ku naszej radości – zaproszenie przyjęła i tak oto udało nam się zarejestrować przeszło godzinną rozmowę. Jest w niej mowa oczywiście o pandemii, która całkowicie zmieniła plany autorki na 2020 rok, i o tym jak wirus wymusił zatrzymanie się w szalonym pędzie po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla. Jest o tym, co dzięki temu spowolnieniu pisarka w sobie odkryła, ale jest również mowa o lękach, które wywołują w autorce wydarzenia mające miejsce w Polsce i na świecie, i towarzyszący im chaos.


Całą rozmowę obejrzycie tutaj:

 

    

 

Rozmowy posłuchacie także w formie podcastu:
Wywiad jest pierwszym z serii. Irek Grin zaprasza do rozmów pisarki i pisarzy, którzy są dla niego ważni, których twórczość – czego już w zasadzie możemy być pewni – zostawiła lub zostawi silny ślad w polskiej i nie tylko polskiej literaturze. Rozmowy te będziemy publikować w ciągu najbliższych miesięcy na naszych kanałach.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem