Warsztaty ze spisywania historii z Mikołajem Grynbergiem

"Warsztaty ze spisywania historii z Mikołajem Grynbergiem" to nowy projekt Wrocławskiego Domu Literatury przygotowany wspólnie z pisarzem i fotografem Mikołejem Grynbergiem.

Do 6 lutego czekamy na zgłoszenia osób gotowych wziąć udział w cyklu 6 warsztatów z aktywnego słuchania i spisywania historii, które lubią uciec w zapomnienie bądź zniknąć razem z ich bohaterami. Warsztaty będą traktować m.in. o tym jak szukać tematów, jak słuchać bohaterów, jak pytać i jak im nie przeszkadzać w obdarowaniu nas swoją historią. Warsztaty powstały z myślą o tych, którzy uważają, że nie o wszystko wypada zapytać oraz dla tych drugich.

Uczestnicy wspólnie z Mikołajem Grynbergiem przejdą przez kolejne etapy pracy nad tekstem dokumentalnym:
1. nagrywanie materiału - zajmiemy się sposobem rozmowy - tym, jak nie przeszkadzać bohaterowi, jak pomagać.
2. transkrypcją,
3. redakcją - granice gatunku, konstrukcja tekstu.

Warsztaty są bezpłatne. A kto może w nich wziąć udział? Każda osoba, którą cechuje: ciekawość, cierpliwość i otwarta głowa. I rzecz konieczna, trzeba mieć własny dyktafon.

Proponowany plan zajęć w ramach warsztatów:

Zajęcia nr 1 - wtorek 18 lutego, g. 17.00-19.30
Zajęcia nr 2 - wtorek 3 marca, g. 17.00-19.30
Zajęcia nr 3 - wtorek 17 marca, g. 17.00-19.30
Zajęcia nr 4 - wtorek 31 marca, g. 17.00-19.30
Zajęcia nr 5 - wtorek 14 kwietnia, g. 17.00-19.30
Zajęcia nr 6 - wtorek 28 kwietnia, g. 17.00-19.30

Warsztaty odbywać będą się we Wrocławskim Domu Literatury.

Ponadto osoby chcące wziąć udział w warsztatach prosimy o przesłanie do 6 lutego 2020 r. na adres w.mazur@domliteratury.wroc.pl następujących dokumentów:

  1. CV
  2. Krótkiego listu motywacyjnego (max do 1,8 tys. znaków), w którym wyjaśniacie, dlaczego chcecie wziąć udział w warsztatach z Mikołajem Grynbergiem.


W temacie maila koniecznie prosimy wpisać "Warsztaty ze spisywania historii". O wynikach naboru poinformujemy do 10 lutego 2010. 


Spośród nadesłanych zgłoszeń skompletujemy maksymalnie 8 osobową grupę. 


Zachęcamy do udziału!

O prowadzącym warsztaty:

Mikołaj Grynberg – fotograf i pisarz, z wykształcenia psycholog. Jego zdjęcia były prezentowane niemal na całym świecie. Autor albumów "Dużo kobiet" (2009), "Auschwitz – co ja tu robię?" (2010) oraz "Ocaleni z XX wieku" (2012). Wydał zbiór rozmów "Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne" (2014), tom opowiadań "Rejwach" (2016) oraz zbiór rozmów o Marcu ’68 "Księga wyjścia" (2018). Od lat zajmuje się problematyką i historią polskich Żydów w XX wieku. W całej swojej twórczości przyjmuje szczególną perspektywę dialogu, koncentrując się na spotkaniu z innymi, otwarciu na ich osobiste przeżycia i historie.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem