„Tak blisko" Wiesława Waszkiewicza - spotkanie autorskie

We wtorek 18 września zapraszamy na spotkanie autorskie z Wiesławem Waszkiewiczem, które dotyczyć będzie jego najnowszej powieści Tak blisko (Wydawnictwo Warstwy).
Rozmowę z autorem poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało, poetka i prozaiczka, krytyczka literacka współpracująca m.in. z Tygodnik Przegląd.

Czas: wtorek 18 września, g. 19:00
Miejsce: Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro)

Wstęp wolny

Książkę można kupić m.in. w księgarni Wydawnictwa Warstwy.

▶ O autorze:
Urodził się w 1959 roku w Temyrtau (kto ciekaw, niech szuka); kiedyś rzeźbiarz, dziś pisarz, kręci się po Wrocławiu. Debiutował powieściami z gatunku fantastyki: Ostry odjazd (2007), Much i Dateria (2009), na swym koncie ma również szereg wystaw plastycznych.

▶ O książce:
Tak blisko to opowiedziana z rozmachem oraz językową werwą historia, w której odnajdziemy nie tylko echa drugiej wojny światowej i Holokaustu, zdrady i zawiedzionej męskiej miłości, ale także barwną, intensywną i bezkompromisową, pełną ironicznego humoru opowieść o kształtach, widokach oraz zapachach Dolnego Śląska i Wrocławia z okresu PRL-u, zderzonych z nie całkiem udaną współczesnością.

Jakie szalone siły skłoniły Juliusa Stillera, szwajcarskiego malarza oraz spadkobiercę niemałej fortuny, do zamieszkania w siermiężnej Polsce Ludowej i powierzenia tragicznej historii swojego życia Kopiowemu Jasiowi, nastolatkowi z Kowar? Co znajduje się w tajemniczym liście, który tak bardzo zainteresował zagadkowego prawnika z Jeleniej Góry? Odpowiedzi na te pytania poszukuje Waldi, niestroniący od używek lekkoduch po przejściach, który w młodości otarł się o ten wielki dramat – teraz ponownie wpływający na jego życie.


▶ O serii Proza nieobca:
Proza nieobca to nowa seria prozatorska wydawnictwa Warstwy, którą otwiera powieść Tak blisko Wiesława Waszkiewicza (wrzesień 2018). W skład serii będą wchodzić książki polskie oraz zagraniczne (w październiku 2018 premiera Sagi lwowskiej ukraińskiego pisarza Petro Jacenki), zarówno debiuty, jak i dzieła autorstwa uznanych pisarek i pisarzy. Stawiamy na literaturę nieszablonową, dynamiczną i nowoczesną. Chcemy, by wydawane w serii pozycje dotykały spraw istotnych i aktualnych, mówiły o współczesnej Polsce, Europie i świecie. By były czytelnikom nieobce.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem