Miesiąc Spotkań Autorskich w klubie Proza

Już po raz drugi Wrocławski Dom Literatury ma przyjemność współorganizować wydarzenia odbywające się w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich. W lipcu w każdy czwartek zapraszamy do klubu Proza na podwójne wieczory autorskie. Odwiedzą nas m.in. Ziemowit Szczerek, Zyta Rudzka czy Katarzyna Boni.

Miesiąc Spotkań Autorskich (MSA) to festiwal literacki, który Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu współorganizuje razem z partnerami z Czech, Słowacji i Ukrainy już po raz ósmy. W tym roku 62 autorów (polskich i zagranicznych) zaprezentuje się w ciągu 31 dni podczas ponad 300 równolegle odbywających się spotkań autorskich w 5 miastach Europy Środkowej i Wschodniej (mowa tu o Wrocławiu, Brnie, Ostrawie, Koszycach i Lwowie). W tym roku gościem honorowym MSA będzie Turcja, która wystawi aż 31-osobową reprezentację składającą się z wybitnych poetów, powieściopisarzy czy dramaturgów (m.in.: Nedim Gürsel, Oya Baydar, Tuna Kiremitçi, Özgür Mumcu, Şebnem İşigüzel, Murat Özyaşar, Gaye Boralıoğlu, Tarik Tufan, Iskender Pala, Aslı Perker, Ayfer Tunc, Yadé Kara).

Podobnie jak w latach poprzednich Miesiąc Spotkań Autorskich to także okazja do spotkań z najciekawszymi twórcami literatury polskiej. Czytelnicy będą mogli posłuchać rozmów z Olgą Tokarczuk, Wiolettą Grzegorzewską, Marcinem Wrońskim, Ziemowitem Szczerkiem, Pawłem Sołtysem, Krzysztofem Vargą, Katarzyną Boni czy Weroniką Gogolą.

W klubie Proza odbędą się następujące spotkania:

Czwartek 5 lipca

·       19:00 – Ziemowit Szczerek: Prawdziwa i wyobrażona Europa Środkowa

·       20:30 – Gonca Özmen: POEZJA

Czwartek 12 lipca

·       19:00 – Katarzyna Boni: Warsztaty umierania

·       20:30 – Oya Baydar: Klasyka

Czwartek 19 lipca

·       19:00 – Zyta Rudzka: Krótka wymiana ognia

·       20:30 – Haydar Karataş: Zaza

Czwartek 26 lipca

·       19:00 – Vít Kremlička: Marimbo & miody

·       20:30 – Lale Müldür: Liryka orientalna

Oficjalne otwarcie Miesiąca Spotkań Autorskich we Wrocławiu odbędzie się 2 lipca o godzinie 19:00 w Mediatece (plac Teatralny 5). Festiwal zainauguruje spotkanie z mistrzem reportażu specjalizującym się w problematyce tureckiej – Witoldem Szabłowskim. Z kolei o godz. 20:30 wystąpi pierwszy gość z Turcji – Tuna Kiremitçi (pisarz i muzyk).


Pełny program MSA znaleźć można pod adresem: www.msa.wroclaw.pl.

 

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Větrné mlýny, Knižnica pre mládež mesta Košice, Мистецька рада "Діалог"

Partnerzy: Wrocławski Dom Literatury, TAURON Polska Energia SA, Art Hotel Wrocław, DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst,  IFA - Institut für Auslandsbeziehungen

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem