Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy na 19. Międzynarodowych Targach Książki w Wilnie

Instytut Polski w Wilnie, wraz z polskimi i litewskimi partnerami, przygotował szeroką prezentację polskiej literatury na Międzynarodowych Wileńskich Targach Książki, które odbędą się w dniach 22-25 lutego 2018 roku w Centrum Wystawienniczym Litexpo w Wilnie. Swoje stoisko będzie mieć Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy (Sala 4, studium twórcze Krainy Książki).

Hasło przewodnie tegorocznego programu polskiego brzmi „Książki z Polski - zrozumieć świat". W tym roku Polska, podobnie jak i Litwa, obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości. Podkreślając wkład pisarzy w jej odzyskanie i budowanie kultury wolnego państwa, Instytut Polski w Wilnie w swojej prezentacji skupi się na prezentacji największych osiągnięć Polski w dziedzinie literatury – polskich laureatów Nagrody Nobla, przede wszystkich Czesława Miłosza oraz Wisławy Szymborskiej.

Swój dorobek wydawniczy przedstawi jedno z najstarszych i największych polskich wydawnictw – krakowskie Wydawnictwo Znak. Goście Targów będą mogli zapoznać się z działalnością Krakowskiego Biura Festiwalowego, które zaprezentuje Kraków - Miasto Literatury UNESCO. Ofertę wydawniczą – przede wszystkim dla najmłodszych czytelników – tradycyjnie już na stoisku „Krainy Książki" – zaprezentuje Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy, zaś na stoisku Instytutu gdańskie Wydawnictwo Adamada.

Podczas Targów nie zabraknie także spotkań z ciekawymi ludźmi: reżyserem Krzysztofem Zanussim, wydawcą i redaktorem naczelnym Wydawnictwa Znak Jerzym Illgiem, pisarką i scenarzystką Joanną Gromek, przedstawicielką Krakowskiego Biura Festiwalowego Urszulą Chwalbą, znanym polskim historykiem prof. Markiem Kornatem oraz dziennikarką Ewą Wołkanowską-Kołodziej. Na swoim stoisku oraz w trakcie wydarzeń towarzyszących targom, Instytut Polski w Wilnie wraz z partnerami zaprezentuje nowości literatury polskiej wydane w ostatnim czasie w języku litewskim.

Dodatkowo, 26 lutego o godz. 18.00 w Litewskiej Bibliotece Narodowej im. M. Mažvydasa w Wilnie odbędzie się otwarcie wystawy „Wisława. Szymborska. Kolaże,” przedstawiającej mało znany aspekt twórczości Noblistki. Prezentację wystawy, która potrwa do 16 marca, wsparł Instytut Książki w Krakowie.

Organizator: Instytut Polski w Wilnie
Partnerzy: Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Wydawnictwo Znak, Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy, Wydawnictwo Adamada, Wydawnictwo Mintis, Wydawnictwo Związku Pisarzy Litwy, Kraina Książki, Wydawnictwo Terra Publica, Wydawnictwo 700 eilučių, Kino pavasaris, Fundacja Wisławy Szymborskiej.

POLSKI PROGRAM NA TARGACH KSIĄŻKI w WILNIE dostępny jest TU

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem