Tłumy na Targach Dobrych Książek we Wrocławiu!

Cieszy nas ogromnie zainteresowanie wrocławian książkami i spotkaniami autorskimi. Od samego otwarcia na 26. Wrocławskich Targach Dobrych Książek nie brakowało odwiedzających, a największe tłumy były – tradycyjnie – widoczne w weekend. Podobnie jak rok temu Targi Dobrych Książek odwiedziło łącznie około 60.000 osób, a wielu wydawców już sobotę zanotowało tak dużą sprzedaż książek, jak rok temu po zakończeniu imprezy w niedzielę.

W niedzielę 3 grudnia o  godzinie 16:00 zakończyły się 26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia. Cztery targowe dni pełne były interesujących spotkań, warsztatów, rozmów z wydawcami i innych atrakcji. Ogromna przestrzeń płyty głównej Hali Stulecia w sobotę i w niedzielę była tak wypełniona czytelnikami, że brakowało miejsca, by swobodnie przejść między stoiskami. Do wielu autorów ustawiały się długie kolejki. Rekordzistą był chyba Adam Wajrak, który swoją najnowszą książkę podpisywał przy stoisku Agory przez ponad trzy godziny. Wiele osób czekało również na autografy Olgi Tokarczuk, Marka Krajewskiego, profesora Jerzego Bralczyka, czy Katarzyny Pakosińskiej. Michał Zawadka, autor i założyciel wydawnictwa Mind & Dream, pobił natomiast we Wrocławiu wyjątkowy rekord: w jego warsztatach motywacyjnych dla młodzieży wokół książki Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone wzięło udział 800 młodych czytelników! Nigdy jeszcze autor nie szkolił aż tak dużej grupy młodzieży w jednym miejscu. Ogromnym powodzeniem cieszyła się publikacja nagrodzona w  konkursie „Pióro Fredry” 2017 tytułem Książki Roku, czyli Nieprzysiadalność. Autobiografia Marcina Świetlickiego i Rafała Księżyka – była jedną z najlepiej sprzedających się pozycji przy stoisku  Wydawnictwa Literackiego. Hala Stulecia, w której impreza odbyła się już po raz drugi, zdecydowanie przyjęła się jako miejsce targów książki. Podobnie jak rok temu 26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek przez cztery dni odwiedziło łącznie około 60.000 osób, a wielu wydawców już sobotę zanotowało tak dużą sprzedaż książek, jak rok temu po zakończeniu imprezy w niedzielę. 

W 26. Wrocławskich Targach Dobrych Książek udział wzięło ponad dwustu wystawców – wydawnictwa książkowe, wydawcy gier planszowych oraz dodatkowo sześćdziesiąt jeden stoisk w strefie designu, sztuki, rękodzieła i projektantów (towarzyszące 1. Targi Wszystkiego Dobrego w kuluarach Hali). Podczas literackiego święta we Wrocławiu gościliśmy około 170 gości – pisarzy, panelistów
i ilustratorów, odbyło się ponad 80 spotkań z publicznością. Targi wspierało swoją pracą i zaangażowaniem pięćdziesięciu wolontariuszy. Wstęp był bezpłatny.

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek już za rok! Tradycyjnie odbędą się przed mikołajkami, w dniach od 29 listopada do 2 grudnia 2018 roku. 

 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem