Salon Silesiusa: Tomasz Różycki

W środę 6 grudnia zapraszamy na drugą odsłonę Salonu Silesiusa. Tym razem Andrzej Zawada, przewodniczący jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, zaprosił do rozmowy o pisaniu poezji i odbiorze poezji Tomasza Różyckiego, poetę, tłumacza (m.in Artura Rimbauda, Victora Segalena, Stéphane’a Mallarmégo), wykładowcę akademickiego i laureata rozlicznych nagród literackich (m.in. Nagrody Kościelskich). 

Salony Silesiusa są organizowane cyklicznie, stanowiąc swoiste preludium do odbywających się w maju: finału Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius i Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius.

Czas: środa 6 grudnia, godz. 18:00
Miejsce: Klub Proza (Przejście Garncarskie 2)
Prowadzenie: Andrzej Zawada

 

O autorze:

Tomasz Różycki – polski poeta, tłumacz, romanista. Laureat Nagrody Kościelskich, którą otrzymał za poemat Dwanaście stacji (2004). Jego wiersze tłumaczone były na wiele języków europejskich. Tom Kolonie znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike 2007 oraz był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2007. W 2010 roku został laureatem Nagrody „Kamień”, przyznawanej podczas Festiwalu „Miasto Poezji”. Tom Księga obrotów był nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2011 oraz do Nagrody Literackiej Gdynia 2011. W 2017 nominowany do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej za tom Litery. Jego najbardziej znany utwór, Dwanaście stacji, to poemat, który odwołuje się m.in. do Kartoteki Różewicza.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem