Literatura pod napięciem: Gombrowicz, geniusz

We wtorek 5 grudnia zapraszamy na spotkanie w Klementyną Suchanow, autorką książki Gombrowicz. Ja, geniusz.

Co może być zaskakujące, Suchanow jako pierwsza podjęła się napisania całościowej biografii twórcy Ferdydurke. Autorka przez lata zbierała materiały, prowadziła rozmowy i podróżowała śladami Gombrowicza. Efektem jest monumentalne dzieło, w którym odbija się nie tylko Itek/Witold, ale także fermentująca kulturowo Europa XX wieku na tle skomplikowanych historycznych wydarzeń.

Spotkanie z autorką poprowadzi prof. Stanisław Bereś, literaturoznawca, historyk literatury i wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę Gombrowicz. Ja, geniusz (w promocyjnej cenie), o co zadba krainaksiazek.pl.

Wydarzenie na facebooku: TUTAJ 

 

Czas: wtorek 5 grudnia, godz. 19:00

Miejsce: Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2)

Prowadzenie: Stanisław Bereś

 

Wstęp wolny

 

Partnerem Literatury pod napięciem jest TAURON Polska Energia.

 

O autorce:

Klementyna Suchanow - od lat zajmuje się badaniem życia i twórczości Witolda Gombrowicza oraz historii i literatury Ameryki Łacińskiej. Autorka Argentyńskich przygód Gombrowicza (2005) i Królowej Karaibów (2013).

O książce:

Gombrowicz. Ja, geniusz to podróż pełna zagadek i znaków zapytania. Zaczyna się na długo przed 1904 rokiem i kończy śmiercią pisarza. To nie tylko podróż, w czasie której z nieopierzonego ziemiańskiego syna wyrośnie pewny swej indywidualności twórca, kreujący zupełnie nowy język filozof i w końcu zmęczony sławą człowiek, to również wędrówka przez kompleksy polskiej – i nie tylko – literatury, historii, tradycji i obyczajowości.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem