Literatura pod napięciem: Bronisław Wildstein

2 grudnia cykl Literatura pod napięciem po raz pierwszy opuszcza mury klubu Proza i zmienia lokalizację na Halę Stulecia. To właśnie w zabytkowych przestrzeniach zaprojektowanych przez Maxa Berga odbędzie się spotkanie z Bronisławem Wildsteinem, publicystą, dziennikarzem i pisarzem. 

Wildstein ma w swoim dorobku blisko 20 książek, w tym osiem powieści, cztery książki publicystyczne oraz jedną eseistyczną i jeden wywiad-rzekę. Za działalność na polu literackim uzyskał liczne odznaczenia i nagrody, w tym: Nagrodę Kościelskich, Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza, Nagrodę im. Jerzego Zieleńskiego czy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Sobotnie spotkanie z pisarzem nie będzie dotyczyć jednej konkretnej książki. Czytelnicy będą mogli za to wysłuchać rozmowy prowadzonej przez Krzysztofa Turkowskiego (historyka i wydawcę), w trakcie której Wildstein opowie o tym, jak jego biografia przeplata się z twórczością literacką.

Partnerem cyklu Literatura pod napięciem jest TAURON Polska Energia SA.

Czas: sobota 2 grudnia, godz. 14:00

Miejsce: Hala Stulecia (Sala Cesarska)

 

O autorze:

Bronisław Wildstein – pisarz, publicysta, twórca mediów. W czasach PRL działacz opozycji demokratycznej. Publicysta tygodnika „Sieci” i współpracownik portalu wPolityce.pl

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem