Warstwowe warsztaty i spotkania na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Odbywające się we Wrocławiu 26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek to doskonała okazja, by dowiedzieć się, co słychać w Wydawnictwie Warstwy. Dlatego przygotowaliśmy dla was warstwowe spotkania i  warsztaty, które dotyczyć będą naszych tegorocznych nowości, ale i planów wydawniczych na przyszły rok.

Przez cały czas trwania WTDK Wydawnictwo Warstwy znajdziecie na stoisku nr 48. Zapraszamy!

A ponadto:


Czwartek 30 listopada

16:00-17:00 Jestem echo – wokół nowej książki Waldemara Okonia (Sala Niebieska)

Spektakl poetycki w reżyserii Moniki Reks oraz rozmowa z autorem książki Jestem jak echo (rok 1983) moderowana przez Justynę Bajdę.

 

Piątek 1 grudnia

18:00-19:00 Stary poeta wysiaduje (Sala Czerwona)

Krytyk literacki Janusz Drzewucki spiera się z młodymi poetami (Justyną Nawrocką, Radosławem Jurczakiem i Kamilem Zającem) o Tadeusza Różewicza, a pretekstem do sporu są książki Śmietnik oraz Wiersze i poematy z „Twórczości” wydane przez Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy.

 

Sobota 2 grudnia

15.00-16.00 Wrocław | Lwów – premiera serii wydawniczej Wrocławskiego Wydawnictwa Warstwy (Sala Zielona)

O Moim Lwowie Józefa Wittlina, założeniach serii i zaplanowanych tytułach, o bliskości obu miast oraz dialogu toczonym za plecami polityków rozmawiać będą redaktorzy serii: Katarzyna Kotyńska, Andrij Pawłyszyn i Jan A. Choroszy.

 

Niedziela 3 grudnia

11.00-12.00 Słowne i (nie)słowne zabawy z Pantarejem. Warsztaty inspirowane książką Przypadki Pantareja Karola Maliszewskiego (Sala Niebieska)

Dzieci w wieku 7-9 lat zapraszamy na słowne i (nie)słowne zabawy wokół książki Karola Maliszewskiego. Inspirując się jej formą, spróbujemy stworzyć własne leporello. W niebanalny sposób będziemy łączyć słowa, ilustrując je tym, co podpowie nam wyobraźnia. Zapisy: w.mazur@domliteratury.wroc.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej o warsztatach wokół Przypadków Pantareja znajdziecie na Facebook Warstw: TUTAJ.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem