Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze: Szychowiak, Lech i Grin

W listopadzie „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze” dotyczyć będą poezji, promocji poezji przez autorki oraz promocji samych autorek. W mediach społecznościowych i nie tylko. 
Trzeci czwartek miesiąca to tradycyjnie w klubie PROZA wieczór spotkań z literaturą, które inicjuje i prowadzi Irek Grin. W listopadzie do Wrocławia zaprosił poetki: Julię Szychowiak i Joannę Lech, by wspólnie z nimi porozmawiać o dwóch przestrzeniach ich aktywności: tej bardziej intymnej, poetyckiej, oraz tej znacznie bardziej ekstrawertycznej, internetowej. Przyjdźcie do Prozy i przyłączcie się do dyskusji!

Czas: czwartek 16 listopada, godz. 19:00
Miejsce: Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2)
Udział: Julia Szychowiak, Joanna Lech
Prowadzenie: Irek Grin

W tralcie spotkania będzie można nabyć książki autorek, które zapewni krainaksiazek.pl.

Wstęp wolny

Julia Szychowiak - poetka, za debiutancką książkę „Po sobie” otrzymała Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius (2008), nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (2008) oraz nagrodę „Gazety Wyborczej” wARTo (2009). Ponadto opublikowała tomy poetyckie „Po sobie”, „Wspólny język” czy „Intro”. Wydana w 2016 r. książka „Całe życie z moim ojcem” jest jej debutem prozatorskim. Mieszka w Księżycach.

Joanna Lech - pisarka i poetka, autorka powieści „Sztuczki”, tomów wierszy „Zapaść”, „Nawroty” i „Trans”. Laureatka wielu konkursów literackich, m.in. PTWK, im. R. M. Rilkego, im. J. Bierezina, nominowana do Nagrody Literackiej NIKE 2011 i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Stypendystka Miasta Krakowa i Fundacji Grazella. Felietonistka Korporacji Ha!art. Mieszka w Krakowie, kompulsywnie podróżuje, fotografuje i czyta.

Irek Grin - wydawca, menadżer kultury, pisarz. Pomysłodawca festiwali literackich, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Kryminału czy Bruno Schulz. Festiwal we Wrocławiu. Od maja 2013 do końca 2016 roku kurator Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odpowiedzialny za literaturę. Koordynator obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO - Wrocław 2016-2017. Redaktor naczelny w wydawnictwie EMG.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem