Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze: Miłoszewski i Grin

W październiku gościem autorskiego cyklu Irka Grina będzie Zygmunt Miłoszewski, jeden z najpoczytniejszych polskich pisarzy ostatnich lat. Panowie porozmawiają m.in. o najnowszej powieści autora pt. Jak zawsze.

Miłoszewski, po serii bardzo udanych i świetnie przyjętych przez czytelników kryminałów, postanowił rozstać się z gatunkiem, który przyniósł mu popularność i uznanie. W najnowszej powieści autora Gniewu krew nie ma lać się szerokim strumieniem, do czego czytelnicy Miłoszewskiego mogą być przyzwyczajeni, za to jest w niej sporo humoru i miłości. O to, czy autor nie bał się dokonać tak radykalnej zmiany w swoim pisarstwie, będzie można zapytać go już w czwartek 19 października. 

 

O autorze:

Zygmunt Miłoszewski (ur. 8 maja 1976 r. w Warszawie) – pisarz, dziennikarz, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Po studiach na polonistyce pracował jako dziennikarz specjalizujący się w relacjach z rozpraw sadowych. Sławę przyniósł mu cykl powieści kryminalnych o prokuratorze Teodorze Szackim. Laureat licznych nagród literackich, w tym Paszportu POLITYKI. W listopadzie 2017 r. ukaże się jego najnowsza powieść pt. Jak zawsze, która nie będzie kryminałem. Autor mieszka w Warszawie z żoną i dwójką dzieci.

 

Czas: czwartek 19 października, godz. 19:00

Miejsce: Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2)

Prowadzenie: Irek Grin


Spotkanie odbywa się w ramach Bruno Schulz. Festiwal.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem