W październiku rusza 6. edycja Bruno Schulz. Festiwal

Szósta już odsłona Bruno Schulz. Festiwal odbędzie się w dniach 11-21 października. Tegoroczna edycja gościć będzie w kilku wrocławskich lokalizacjach, duża część spotkań odbędzie się w klubie PROZA.  

Bruno Schulz. Festiwal (BSF) to międzynarodowy festiwal sztuki i literatury. Bruno Schulz – patron BSF – pozostaje jednym z najczęściej na świecie czytanych, tłumaczonych, komentowanych i adaptowanych autorów piszących w języku polskim. BSF ma za zadanie kreować wyjątkowe wydarzenia i łączyć je ze sobą w unikatowy sposób, który gość pierwszej edycji BSF Ludwik Flaszen nazwał „festiwalem studyjnym”. Celem organizatorów jest bowiem z jednej strony zapewnienie bardzo dużej frekwencji w czasie wydarzeń festiwalowych oraz różnych działań z pozoru nieprzystających do powagi tematu (gry miejskie, happeningi, murale, koncerty i cały szereg inicjatyw głównie z wykorzystaniem internetu i nowego kanonu komunikacji społecznej), z drugiej zaś prezentowanie z głęboką refleksją i bezkompromisową powagą jak największej liczby rozmów o literaturze czy – szerzej – o kulturze i sztuce oraz skuteczne włączanie ich w społeczno-ideową tkankę Wrocławia i Polski, a może, kto wie, i całego świata.

Dwutygodniowy maraton z 6. edycją Bruno Schulz. Festiwal zacznie się od konferencji naukowej Minione i zapisane. Literaturoznawcy i pisarze o reportażu międzywojennym(11–12.10), podczas której o twórczości Melchiora Wańkowicza, Samuela Lejba Schneidermana (Sznajdermana), Wandy Melcer, Ksawerego Pruszyńskiego, Ireny Krzywickiej i Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego mówić będą: Magdalena Grzebałkowska, Agata Tuszyńska, Irek Grin, Krzysztof Mroziewicz i Paweł Smoleński oraz Urszula Glensk, Beata Nowacka, Karolina Szymaniak, Agata Zawiszewska, Zbigniew Kopeć i Zygmunt Ziątek.

Podczas festiwalu zapraszamy także na niezwyczajne koncerty, podczas których: Mariusz Szczygieł wystąpi z Res Factum (11.10); Wojciech Waglewski z Bartkiem Łęczyckim (13.10), Wojciech Brzoska z Łukaszem Marciniakiem i Marcinem Markiewiczem; a Marcin Świetlicki z Michałem Wandzilakiem i Maciejem Sadowskim (17.10).

I oczywiście proponujemy spotkania z fascynującymi autorami, wśród których są: Wioletta Grzegorzewska, Joanna Lech, Marta Leśniakowska, Bronka Nowicka, Małgorzata Omilanowska, Magdalena Parys, Monika Sznajderman, Urszula Zajączkowska, Stanisław Bereś, Wojciech Bonowicz, Jerzy Bralczyk, Jacek Dukaj, Mikołaj Grynberg, Maciej Hen, Rafał Księżyk, Jacek Leociak, Zbigniew Maćków, Zygmunt Miłoszewski, Andrzej Muszyński, Stanisław A. Nowak, Marian Pilot, Maciej Płaza, Marcin Świetlicki i Tomasz Wiśniewski. 


Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

 

Program festiwalu dostępny jest tutaj: PROGRAM BSF 2017

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem