KINO w PROZIE. Filmowe biuro podróży: Japonia

Filmowe biuro podróży to cykl filmowy, dzięki któremu klub Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro) w każdą niedzielę lipca i sierpnia zamieni się w salę kinową. 

Filmowe biuro podróży, dzięki wyświetlanym filmom, co tydzień przenosi widzów się do innego kraju, a ich przewodnikami będą wybitni reżyserzy, którzy z danego regionu pochodzą lub stworzyli obrazy mu dedykowane. Podczas dziesięciu niedzielnych wieczorów zobaczymy we Wrocławskim Domu Literatury dzieła dwudziestu reżyserów, dzięki czemu będziemy mogli poznać różne spojrzenia na dany kraj, jego kulturę, ludzi i krajobrazy. Same tytuły filmów do końca pozostaną niespodzianką! Filmy w Prozie reprezentują kinematografię na wysokim poziomie, docenioną przez krytyków. Można liczyć na produkcje kultowe, perły klasyki, ale i rzadko wyświetlane współczesne obrazy, a nawet na nowości.

Podczas trzech pierwszych tygodni przyglądaliśmy się już bliżej Włochom, Portugalii oraz Francji poprzez obrazy filmowe Paolo Sorrentino i Federico Felliniego, a także Wima Wendersa. Miguela Gomes, Jeana-Luc Godarda, François Ozona oraz Woody'ego Allena i braci Coen. W ostatnim tygodniu po Czechach „oprowadzali" nas David Ondříček oraz Philip Kaufman. W pierwszą niedzielę sierpnia (06.08.2017) udamy się na wyprawę do odległej Japonii! Kraj Kwitnącej Wiśni przybliżą nam Jun Ichikawa i Takashi Koizumi.

Kino w Prozie ma przyjazny charakter – odbywa się w pubie, więc do dyspozycji widzów jest bar, a część miejsc siedzących zostanie zamieniona na leżaki. Nie grozi więc nam deszcz, a z myślą o upałach została uruchomiona w klubie klimatyzacja. Zamiast popcornu będzie można skosztować smacznych przekąsek inspirowanych kuchnią kraju, do którego wybierzemy się wraz z Filmowym biurem podróży. Wstęp do kina w Prozie jest bezpłatny.

Aby otrzymywać z wyprzedzeniem szczegółowe informacje dotyczące repertuaru Kina w Prozie w kolejnych tygodniach należy zapisać się do newslettera Wrocławskiego Domu Literatury – można to zrobić po wejściu na stronę internetową instytucji: www.domliteratury.wroc.pl

 

 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem