Książki Warstw najpiękniejsze w 2016 roku!

Z niekrytą dumą informujemy, że Wydawnictwo Warstwy, będące częścią Wrocławskiego Domu Literatury, podczas czwartkowej gali z okazji konkursu na Najpiękniejszą Książkę Roku 2016 przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek otrzymało szereg nagród i wyróżnień. W tym te najbardziej prestiżowe.

W kategorii Album główną nagrodę przyznano Śmietnikowi Tadeusza Różewicza i Adama Hawałeja, książce będącej fotograficznym zapisem nietypowego happeningu, jaki stał się udziałem poety. Śmietnik wciąż dostępny jest w sprzedaży, a znaleźć go można m.in. w księgarni Warstw.

Kolejną Nagrodę, tym razem za ilustracje, otrzymała książka Czary na Białym Magdaleny Mrozińskiej i Marii Dek. Ale to nie koniec wyróżnień dla Czarów… Tej ciepłej i poetyckiej opowieści o przyjaźni, inności, zabawie i marzeniach, łączącej niezwykłą wyobraźnię i talent pisarski Mrozińskiej ze świetną kreską Dek, przyznano także wyróżnienie w kategorii Książki dla dzieci i młodzieży. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymało jeszcze wznowienie Zwierzydełek Roberta Stillera z ilustracjami Daniela Mroza. Natomiast wyróżnienie w kategorii Literatura piękna przyznano książce Tysiąc pierdołek Jerzego Pluty.

Zapraszamy do oglądania i zakupu wszystkich wyróżnionych pozycji w internetowej księgarni Wydawnictwa Warstwy.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem